Neviete si rady? Zavolajte.

0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Newsletter
Nezmeškajte akcie, novinky a zaujímavosti
 1. Úvod
 2. VÝROBCOVIA
 3. Suncolor
 4. Sun silikón - fasádna farba silikónová

Sun silikón - fasádna farba silikónová

  sa používa na povrchové úpravy exteriérov, na ochranu stavby pred poveternostnými vplyvmi a jej farebné stvárnenie. Vhodná je na konečné úpravy vyzretých vápennocementových omietok, betónu, cetrisu, opravu starších fasád a brizolitu.

  SUN SILIKON - fasádna farba silikónová   Zloženie: Zmes plnidiel a pigmentov dispergovaných vo vodnej disperzii akrylátového kopolyméru s prísadou adi celý popis
  Dostupnosť
  Skladom
  Balenie
  Cena bez DPH
  9,82 EUR
  11,78 EUR
  Momentálne nie je k dispozícii
  Číslo produktu:x55
  EAN kód:
  Kompletné špecifikácie

  SUN SILIKON - fasádna farba silikónová

   

  Zloženie: Zmes plnidiel a pigmentov dispergovaných vo vodnej disperzii akrylátového kopolyméru s prísadou aditív.

   

  Použitie: Fasádna farba SUN SILIKON sa používa na povrchové úpravy exteriérov, na ochranu stavby pred poveternostnými vplyvmi a jej farebné stvárnenie. Vhodná je na konečné úpravy vyzretých vápennocementových omietok, betónu, azbestocementu, drebotrieskových dosiek, cetrisu, opravu starších fasád, brizolitov a pod.

   

  Vlastnosti: Vysoká krycia schopnosť, paropriepustnosť, belosť, odolnosť voči oteru a poveternostným vplyvom.

   

  Farba: Biela matná s možnosťou prifarbovania.

   

  Nanášanie: Nanáša sa fasádnym valčekom, maliarskou štetkou alebo striekacím zariadením.

   

  Spotreba: cca 0,2 - 0,25kg/m2 (na 1 náter). Pri hrubšej struktúre, alebo brizolite je treba počítať s vyššou spotrebou až do 0,45kg/m2 na jeden náter.

   

  Riedidlo: Voda

   

  Požiadavky na podklad: Všetky podklady musia byť pevné, rovné, nepohyblivé, suché, bez trhlín, prachu, mastnoty ako i bez voľne oddeliteľných častíc. Pri renováciách musí byť podklad zbavený všetkých starých náterov a mált, ktoré by mohli znížiť priľnavosť farby k podkladu. Vysprávky a obnovené fasádne plochy sa musia v štruktúre zhodovať s pôvodnou omietkou. Savé podklady je potrebné penetrovať. Pred nanášaním penetračného náteru musia byť vysprávky dokonale suché. Najnižšia teplota pri spracovaní by nemala klesnúť pod +5°C. Nanášanú plochu treba chrániť pred priamym slnečným žiarením, silným vetrom a dažďom.

   

  Spôsob spracovania: Suchý podklad sa jeden krát dôkladne natrie penetračnou akrylátovou emulziou PENETRA SUN EMULZIA riedenou 1:1 čistou vodou, akebi samotnou fasádnou farbou riedenou v pomere 1:5 s vodou. Penetrácia sa zásadne nanáša štetcom. S nanášaním farby možno začať najskôr 12 hodín po nanesení podkladového penetračného náteru. Dalšie dva nátery sa prevádzajú  SUN SILIKON-om

   

  Riedenie:

  1. náter max. 5% vody
  2. náter max. 2% vody

  Doba schnutia medzi jednotlivými nátermi cca 4-6 hod. pri +20°C

   

  Balenie: Plastové obaly s uzáverom

   

  Skladovanie: Fasádne náterové hmoty sa skladujú v pôvodných obaloch pri teplote +5°C až +25°C v suchých a uzavretých skladoch.

  POZOR ! CHRÁNŤE PRED MRAZOM A PRIAMYM SLNEČNÝM ŽIARENÍM !

   

  Čistenie: Náradie a nádoby je potrebné ihneď po použití umyť vodou. Rovnako je treba ihneď očistiť všetky vstavané prvky na fasáde, ako sú obklady, oplechovania, okná a pod.

   

  Záručná doba: 24 mesiacov od dátumu výroby v neporušenom obale.

   

  Bezpečnosť práce: Fasádna farba SUN SILIKON je netoxická a nehorľavá. Pri dodržiavaní základných hygienických zásad je fasádna omietka zdravotne nezávadná. Pri práci si chránťe telo pracovným odevom, ruky rukavicami, nekryté časti tela ochranným krémom. Pri aplikácii striekaním chránťe oči ochranným štítom alebo okuliarmi a použiť pokrývku hlavy. Pri práci nepiť, nefajčiť a nejesť. Po ukončení práce si dôkladne umyte ruky teplou vodou, mydlom a ošetrite regeneračným krémom.

  Technické údaje:

   

  Hustota

  1500 kg/m3

  Vzhľad

  hladký, matný

  Oderuvzdornosť

  Min. 30 min.

  Prídržnosť k podkladu po 28 dňoch

  Min. 0,2 MPa

  Priepustnosť vodnej pary EDH

  Max 0,2

  Prídržnosť k podkladu po mraze

  Min. 0,2 MPa

  Upozornenie: Nanesená farba musí byť zabezpečená proti mrazu a dažďu až do úplného vyschnutia (pri teplotách pod 10°C a vysokej vlhkosti sa doba schnutia predlžuje až na 72 hodín).

   

  Miešame z nasledujúcich vzorkovníkov : BAUMIT EMOTION, BAUMIT LIFE, JUB, CAPAROL, SUNCOLOR, NOVA, NCS, TIKKURILA FACADE, ........ .

  Stačí si len vybrať odtieň vložiť ho do poznámky a obratom Vám pošleme cenu za farebné prevedenie.

  Vytvořeno na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
  Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.